ŚWIERADÓW ZDRÓJ - WYCIECZKA 

W dniach od 4 do 6 grudnia przebywaliśmy na zimowej wycieczce w Świeradowie.  To był kolejny świetny, integracyjny wyjazd. Nasi podopieczni uwielbiają podróżować.  Podczas tych trzech dni zorganizowaliśmy moc atrakcji, wzięliśmy udział w warsztatach tworzenia i zdobienia pierniczków, warsztatach wyrobu mydełek. 

Odwiedziliśmy też Centrum Edukacji Ekologicznej Izerska Łąka, gdzie mogliśmy wejść w głąb ‚,Gwieździstego nieba”, poznać gwiazdozbiór i zapoznać się z istotą zanieczyszczenia nieba światłem, o czym mało kto z nas wiedział.  Dodatkowo poznaliśmy życie pszczelej rodziny, dzięki kamerom umieszczonym w ulach, które umożliwiają ich całodobową obserwację. Dla nas to było szczególnie interesujące, ze względu na to, że w naszym Ośrodku posiadamy małą, domową pasiekę.  Jesteśmy wdzięczni za możliwość udziału w tych bardzo interesujących warsztatach edukacyjnych, dzięki którym zdecydowanie poszerzyła się nasza wiedza i świadomość ekologiczna. 

Niezapomnianym przeżyciem był też przejazd koleją gondolową prosto na Stóg Izerski.  W drodze podekscytowani podziwialiśmy piękną i bajeczną panoramę Gór Izerskich. To były niezapomniane chwile. 

W wolnym czasie korzystaliśmy z hotelowego basenu, jacuzzi solankowego oraz z groty solnej.

Z wycieczki wróciliśmy szczęśliwi, wypoczęci i pełni wrażeń. Poniżej fotorelacja z wyjazdu. :)

 

Środowiskowy Dom Samopomocy nr 2 w Chojnowie