NIECODZIENNA WIZYTA W ŚDS - GOŚCIE Z FRANCJI 

 

10 lipca, zawitali u nas Pani ANNE WOŹNIAK z MAŁŻONKIEM - goście z Francji. 

Państwo odwiedzili nas w ramach współpracy Miast Partnerskich Chojnów - Commentry. 

Partnerstwo, zainicjowane wiele lat temu przez m.in. Pana Tadeusza Bobyka, trwa, rozwija się, przynosi wiele satysfakcji obu stronom.

Dbałość o systematyczność tych partnerskich kontaktów oraz interesującą współpracę to domena Burmistrza Miasta, Pana Jana Serkiesa.

Spotkanie dostarczyło nam wiele wzruszeń - Pani Anne Woźniak nie kryła zachwytu, że w Powiecie Legnickim istnieje taki Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób z niepełnosprawnościami.

Z ogromną uważnością przyglądała się naszej pracy, z wielką swobodą i empatią rozmawiała z naszymi uczestnikami.

W podsumowaniu tych rozmów nie kryła fascynacji naszym Domem i jego znaczeniem w życiu naszych podopiecznych.

Ten szczery zachwyt Pani Anne jest dla nas wielkim komplementem, bo Pani jest osobą niezwykle aktywną w różnorodnych działaniach na rzecz francusko - polskiej przyjaźni i współdziałania. 

Pani jest Kawalerem Orderu Zasługi RP a to tylko jedno z wielu prestiżowych odznaczeń, którym została nagrodzona.

Będąc Prezesem „Polska” w Stowarzyszeniu Światowym:”Kobiety Liderki” i Pierwszą Wice Prezes Fundator Federacji Polonii we Francji działa na rzecz kultywowania polskich tradycji oraz pielęgnowania polskiego języka w rodzinach, korzeniami związanych z Polską.

Pani Anne wraz z małżonkiem tak szczerze zainteresowali się naszą działalnością i z takim zaciekawieniem obserwowali wycinek naszej codzienności we wszystkich pracowniach, że miło nam było usłyszeć słowa uznania. 

 

Środowiskowy Dom Samopomocy nr 2 w Chojnowie