FESTYN RODZINNY

 

O piątku 22 września możemy powiedzieć RODZINNY PIĄTEK. W naszym ogrodzie, pod osłoną namiotów (przed słońcem lub deszczem) spotkaliśmy się wszyscy razem - uczestnicy, rodziny i bliscy przyjaciele naszych uczestników oraz wszyscy pracownicy ŚDS Nr 2. 

Spotkanie o tyle wyjątkowe, że każdy miał w jego organizację jakiś wkład pracy i udział w przygotowaniach. W programie naszego festynu rodzinnego znalazły się tak różnorodne wydarzenia, że zadowoliły każdego i przede wszystkim GOŚCI. Przedstawienie, o tajemniczym tytule BAJKA O KRÓLEWICZU, KALEJDOSKOPIE I BABIE, przeniosło nas w świat baśni i legend. AKTORÓW AMATORÓW oklaskiwano tak długo, że skromni nie mogli uwierzyć we wspólny sukces. Przesłanie o wielkiej wartości ludowych wierzeń i sile miłości dotarło do widzów w czasie trwania spektaklu. Wspólne zaśpiewanie piosenki „Wszyscy jesteśmy z tej samej gliny…” zintegrowało uczestników jeszcze mocniej. Potem było jeszcze bardziej „razem i wspólnie”, bo kiedy wystąpił Pan JURAND z Panią KATARZYNĄ to śpiewali już wszyscy, bez wyjątku. 

Tak rozśpiewani i rozbawieni włączaliśmy się do innych, niemuzycznych zajęć - w pracowni ceramicznej (najchętniej !) oraz w warsztatach plastyczno - artystycznych, psychologiczno - pedagogicznych. Chętnie oglądano film, który powstał z okazji X-lecia ŚDS Nr 2 - film o nas i o naszym dorobku, film o wzruszeniach i współpracy. WYSTAWA PRAC CERAMICZNYCH, świec, magicznych kostek zapachowych oraz miodu z naszej pasieki przyciągnęła tłumy podziwiających i kupujących. RODZINNE ZAWODY SPORTOWE odbywały się między zwiedzaniem a kupowaniem. W menu zaproponowano BIGOS domowy, KIEŁBASKI z domowego grila, OGÓRKI kiszone domowe.  A na deser sześć rodzajów ciast. Smacznie, zdrowo i kolorowo.  Rozstawaliśmy się otrzymując wiele serdecznych podziękowań, słów uznania oraz wdzięczności za możliwość szczerej rozmowy ze wszystkimi pracownikami. Takie wydarzenia warto powielać, by tworzyć wartościową i bezcenną atmosferę wspólnoty i współdziałania. 

 

Środowiskowy Dom Samopomocy nr 2 w Chojnowie